hanusiowo.pl

Temat: Baseny w Krakowie , a tak naprawdę ich brak ??!!
No niestety w tym temacie jest kompletna bryndza. Na Koronę mam daleko i nie wiem jak tam wygląda sprawa miejsc, na Akademię Ekonomiczną i AWF ciężko się wcisnąć. A Aqua Park to brodzik dla taplających się dzieciaków. Tak naprawdę to w Krakowie basenów brak :mad:

Bardzo dobry basen jest w Skawinie. Ponoć dobry są też w Piekarach i jeszcze gdzieś (Świątniki ??). Ze trzy osoby w auto i juz się opłaca jechać.

Źródło: forum.pclab.pl/index.php?showtopic=79246Temat: Aquapark - Fala
Ile za bilet na "Falę"?

28.01.2008

Zaledwie tydzień dzieli nas od otwarcia łódzkiego aquaparku "Fala". Tymczasem wciąż nie wiadomo, ile zapłacimy za wejście na teren obiektu przy al. Unii. Dyrekcja kąpieliska jest bardzo tajemnicza.

- Ceny podamy w dniu otwarcia, czyli 2 lutego. Do tego czasu nie zdradzimy nawet, czy klient będzie mógł płacić za godzinę czy też co najmniej za trzy - mówi Lidia Piekarska, przedstawiciel aqua- parku.

Takie stawianie sprawy denerwuje łodzian.

- Chciałoby się wcześniej wiedzieć, z jakim wydatkiem muszę się liczyć, idąc z rodziną na basen - mówi Adam Rzepecki z Teofilowa. - Co to za tajemnica?!

Wobec milczenia władz aquaparku sprawdziliśmy, jak wyglądają ceny wejściówek na podobne obiekty w Polsce.

Za bilet godzinny w aquaparku w Krakowie zapłacimy 17 zł w dni powszednie lub 19 zł w weekendy i święta. Bilet bez limitu czasu kosztuje tam 38 lub 43 zł.

Za godzinną wejściówkę na wodny obiekt w Sopocie zapłacimy 24 zł. Całodzienny bilet to już koszt 43 zł. W Zakopanem godzina wodnych szaleństw kosztuje 18 zł. Za to w Polkowicach za 60 minut spędzonych w tamtejszym aquaparku zapłacimy tylko 9,60 zł od poniedziałku do piątku lub 10,80 zł w weekendy i święta. Bilet bez ograniczeń czasowych kosztuje tam odpowiednio 29 lub 31 zł.
(kd) - Express Ilustrowany
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1377.html


Temat: Wasze Licea!
przed momentem czytałam artykuł z Dzienniku Polskim(nie ja namiętnie czytam,jedynie czasem coś łyknę,od tatusia pożyczam) o LO w Piekarach.kilka km od Krakowa,4 ode mnie! pisali niebiańsko,bo to naprawdę super szkoła:wszystko nowiusieńkie,wymiany z połową świata,mało ludzi w klasach,basen i hala sportowa do dyspozycji,a że o zajęciach dodatkowych NIE WSPOMNę <samego angielskiego 3 grupy prowadzone przez native speakers'ow>. jedna kolosalna sprawa:coś takiego odcina od Krakowa! na amen. tam chodzą ludzie z całej Polski.co mi z tego, że będę miała przyjaciół w Łodzi? nie piszę się na to1moje życie z tą szkołą wyglądałoby tak: dom-rower-szkoła. i w kółko. jednak miło się trzymać kochanego Krakowa .
Źródło: mlodziaktywni.fora.pl/a/a,22.html


Temat: Propozycje zmian na drogach Bytomia
- Kwestia slupow jest dla mnie jasna - nie przewiduje kolidacji z Tramwajami Ślaskimi
- Odnosnie przejscia i wozkow, to sa tam metalowe prowadnice - takie jakie na kladkach kolo Basenu i Dworca PKP.
- Odnosnie osob niepelnosprawnych, nie jestem ich przeciwnikiem i utrudniania im zycia. Nie o to przeciez chodzi by budowac wolnosc innych kosztem drugich. Niemniej badzmy szczerzy - nie wiem czy ktokolwiek odwazylby sie w tamtym miejscu wjechac wozkiem na jezdnie... Musialbym sie naprawde mocno zastanowic. Tym bardziej, ze do przejscia trzeba dojsc chodnikiem i mija sie przystanek tramwajowy, a wysiasc mozna vis a vis Przychodni lekarskiej..
- W ruchu drogowym na 2 pasowej drodze jedna z grozniejszych syt jest moment gdy jedno z aut sie zatrzymuje przed pasami i swoja sylwetka zaslania pieszego, a auto jadace drugim pasem nie zwalnia... W tym miejscu trzeba by albo ograniczyc przepustowosc i zastosowac wybrukowanie unimozliwiajace przejazd malowania w kierunku Piekar by utrzymac bezpieczenstwo pieszego lub zlikwidowac przejscie i miec dwa pasy...

@Igor
Taka tablica moze byc przed zaprojektowana przeze mnie a znajdujaca sie na wysiegniku. Obecnie istnieje taka tablica, sa na niej wypisane: Centrum na wprost oraz Piekary Śl., Wroclaw, Poznan w prawo...
Źródło: bytomski.pl/viewtopic.php?t=2932


Temat: Wycieczki dla każdego!! edycja 2010 !!

Z Krakowa nie jest, aż tak daleko, a ostatnie 3 lata jak to organizuje pokazuje, że ludziom się podoba;)

Ja wiem.

Ze Śląska (a konkretnie z Piekar Śląskich) prowadzę kilka razy w roku "jednodniówki" w rożnych górach Słowacji. Byłam z nimi na Wielkim Choczu, w ubiegłym roku na Krakovej Holi w Niżnich Tatrach, w tym roku mam zaklepaną Dolinę Prosiecką i Kwaczańską.

Ceny są zbliżone do tych podanych wyżej, a chętnych zawsze pełen autokar.
Jakieś wcześniejsze zapisy nawet organizują.

Z tym że biuro organizuje to tak ze chętni (zazwyczaj pół autokaru) jadą na jakiś basen termalny, drugie pół - na wycieczkę w góry. Jeździ zazwyczaj ta sama ekipa, zresztą bardzo fajna, w tym sporo emerytów.

Faktem jest jednak że po powrocie z takiej wycieczki (zazwyczaj wraz z dojazdem od 5 rano do 23) padam jak placek.

B.
Źródło: 321gory.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=7711


Temat: Złazisko Sportowe w Piekarach koło Krakowa
Tu Tygrys, melduję się po długiej nieobecności na Forum i mam coś ciekawego, szczególnie dla mieszkańców Małopolski:

Sport to zdrowie! Sport to wielka skarbnica zdolności i umiejętności!
Sport uczy nas życia! Sport nas wzbogaca! Sport to dobra zabawa!


Nie wierzysz w to? Chcesz się o tym przekonać? Przyjedź na
Złazisko Sportowe KSM „W zdrowym ciele zdrowy duch”
(22 – 24 września 2006r. Piekary k/ Krakowa)

Będziesz mieć okazję powalczyć o puchary i medale w meczach piłki nożnej, siatkowej i w koszykówce, poczujesz się również jak na igrzyskach startując w sztafecie, biegu na 100 m i konkurencjach na basenie. Ale także popłaczesz się ze śmiechu biorąc udział w biegu na trzech nogach czy przeciąganiu liny, a wieczorem zabawisz się i potańczysz przy muzyce rockowego zespołu Mrock… Poza tym poznasz mnóstwo ciekawych ludzi!!!

Zachęć znajomych… Przyjedź i weź udział w zawodach i świetnej zabawie!!! 
Koszt to tylko 30 zł!!! (zabierz ze sobą karimatę i śpiwór oraz dobry humor)
Nie może Ciebie zabraknąć!!! Czekamy na Ciebie…

Informacje i zapisy:
Biuro Duszpasterstwa Młodzieży i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej
ul. Wiślna 12/7
31-007 Kraków
tel. 012/ 628 82 29
w godz. 10:00-14:00 od wtorku do piątku
oraz 604 883 609, 600 655 914
www.krakow.ksm.org.pl, biuro@krakow.ksm.org.pl

_________________
Gotów!
Źródło: forumksm.type.pl/viewtopic.php?t=430


Temat: Aquapark - Fala
Fala kasuje spóźnialskich

12.02.2008

Sposób naliczania opłatw aquaparku nadal bulwersuje naszych Czytelników. Wiele osób zastanawia się, dlaczego po przekroczeniu przepisowych trzech godzin choćby o minutę, trzeba zapłacić aż 15 zł w weekend i 10 zł w zwykły dzień.

- Od lat korzystam z takich basenów w Polsce i za granicą - pisze Bogdan Sieroń. - Typowym w podobnych przypadkach sposobem jest pobieranie opłaty zapierwszą godzinę i naliczanie minutowe w czasie przedłużonym. Tak właśnie dzieje się w Parku Wodnym w Krakowie, gdzie za każdą minutę spędzoną ponad czas płaci się od 25 do 30 groszy.

- Opłata 10 zł (15 zł w weekendy) to opłata wyrównawcza - tłumaczy Lidia Piekarska, rzeczniczka prasowa aquaparku. - Jeśli nasi goście zdecydują, że chcą zostać dłużej niż 3 godziny, dopłacają różnicę w wysokości 10 lub 15 złotych i wtedy mogą zostać u nas cały dzień, czyli tak jakby od razu wykupili bilet całodzienny. Jeśli jednak ktoś zdecydował się na 3-godzinny bilet i nieznacznie przekroczył czas pobytu, ta opłata nie jest naliczana. W tym przypadku dopuszczalne jest 15-minutowe spóźnienie.
::: Reklama :::

Nic dziwnego, że nie milkną opinie oburzonych internautów.

- Inwestorzy zapomnieli chyba o zasadzie, że zysku nie robi się ceną, a obrotem! Możliwe, że mieli złe dane dotyczące zarobków w Łodzi? Proponuję 1 godz. za 10 zł, 3h za 25 zł, cały dzień za 40 złotych. Wilk będzie syty i owca cała - pisze na portalu www.naszemiasto.pl internauta Qac.

- Jak im się nie będzie opłacało, obniżą ceny - pisze Adi z Bałut.

Na razie aquapark nie zmienia stosunku do łodzian.

- Zarząd spółki Aquapark "Fala" Łódź zbiera opinie gości. (...) W najbliższym czasie zmiany nie są planowane - mówi rzecznik firmy.

Czekamy na opinie pod adresem m.witkowska@dziennik.lodz.pl

(mt) - POLSKA Dziennik Łódzki
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1377.html


Temat: Aquapark - Fala
Znów gronkowiec w basenie ze sztuczną falą

26.03.2008

Do piątku nieczyny będzie basen ze sztuczną falą w łódzkim aquaparku. Przyczyną są znalezione tam ponownie bakterie gronkowca.

To już drugi wypadek w tym samym basenie w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Falę zamknięto w piątek po rutynowej kontroli wody. Potem niecka została wyczyszczona, woda przechlorowana, a cały system uzdatniania wody jeszcze raz sprawdzony.

To już drugi raz basen ze sztuczną falą jest zamknięty z powodu gronkowca.

- Bardzo nas to martwi - przyznaje Lidia Piekarska, rzecznik aquaparku Fala. - To najpopularniejszy basen w naszym obiekcie, korzysta z niego najwięcej osób. Prawdopodnie dlatego właśnie tam pojawiły się bakterie.

Próbki oczyszczonej wody badane są w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.Wyniki znane będą w piątek koło godziny 15. Jeżeli okażą się dobre, natychmiast będzie można się kąpać.

Do tego czasu bilet na czynne pozostałe pływalnie aquaparku jest o połowę tańszy, pod warunkiem jednak, że nie skorzysta się z sauny. Bo wtedy zapłacimy normalną, czyli wysoką cenę.

Bakterie w wodzie pojawiają się, gdy nosiciel nie zachowa odpowiedniej higieny. W 2007 roku na terenie powiatu łódzkiego i łódzkiego wschodniego baseny zamykano 24 razy. Aktualne informacje znaleźć można na stronie internetowej www.sanepid-lodz.pl.

Gronkowiec to bakteria często występująca u osób z osłabioną odpornością. Wystepuje w wielu odmianach. Najgroźniejsza to gronkowiec złocisty.

Matylda Witkowska - POLSKA Dziennik Łódzki
Źródło: mojalodz.fora.pl/a/a,1377.html


Temat: OBÓZ JĘZYKOWO - KRAJOZNAWCZY DLA MŁODZIEŻY
Zapraszamy młodzieży polskiego pochodzenia (wiek 15-17 lat) do udziału w wakacyjnym obozie, którego celem jest doskonalenie znajomości języka polskiego oraz poznanie uroków krajoznawczych południowej części Polski. Zapewniamy aktywny wypoczynek, opiekę wykwalifikowanych wychowawców oraz spotkania z rówieśnikami polskiego pochodzenia z różnych krajów świata.
Termin: 29.VII – 11.VIII 2007 r.
Cena: 120 EURO
Program obozu:
• zajęcia językowe z lektorem ( 5 godz. dziennie)
• zwiedzanie wybranych muzeów i zabytków Krakowa m. in. Droga Królewska, Wawel, trasa uniwersytecka
• wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce
• wycieczka edukacyjna „Śladami Jana Pawła II po Małopolsce” (Łagiewniki, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska)
• wycieczka krajoznawcza w Pieniny ( w programie: spływ tratwami przełomem Dunajca)
• zajęcia rekreacyjne i sportowe, wyjścia na basen
Zakwaterowanie: Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina” w Piekarach koło Krakowa
obiekt strzeżony i monitorowany, pokoje trzy i czteroosobowe (wspólne łazienki)
Swiadczenia zawarte w cenie: noclegi, trzy posiłki dziennie (pierwszym posiłkiem w dniu przyjazdu jest kolacja), opieka wychowawców, zajęcia językowe z lektorem, udział w programie edukacyjno – krajoznawczym, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Organizator:
Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” Oddział w Krakowie
31–008 Kraków, Rynek Główny 14
tel./faks (+48 12) 422 43 55
www.wspolnota-polska.krakow.pl
e-mail: biuro@wspolnota-polska.krakow.pl
Źródło: psko.fora.pl/a/a,176.html


Temat: Oboz jezykowy dla uczniow szkol polonijnych w Niemczech
Oboz jezykowy dla uczniow szkol polonijnych w Niemczech

Krakowski Oddzial Stowarzyszenia „Wspolnota Polska” zaprasza uczniow szkol polonijnych w Niemczech (wiek 14-17 lat) do udzialu w wakacyjnym obozie jezykowym organizowanym w Piekarach koło Krakowa.

Termin: 20 – 30. VIII 2008 r.
Cena: 120 EURO

Program obozu:

  lzajęcia językowe z lektorem (5 godz. dziennie)
  lzajęcia „Rok z kultura polską”
  lzwiedzanie wybranych muzeów i zabytków Krakowa m. in. Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny, Kościół Mariacki, trasa uniwersytecka
  lwycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce
  lwycieczka do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu
  lwycieczka edukacyjna „Śladami Jana Pawła II po Małopolsce”
  lwycieczka krajoznawcza w Pieniny ( w programie: spływ tratwami przełomem Dunajca)
  lzajęcia rekreacyjne i sportowe, basen


Zakwaterowanie: Centrum Edukacyjne „Radosna Nowina”; obiekt strzeżony i monitorowany, pokoje trzy i czteroosobowe (wspólne łazienki), możliwość korzystania z basenu, siłowni i hali sportowej.

Świadczenia zawarte w cenie: noclegi, trzy posiłki dziennie (pierwszym posiłkiem w dniu przyjazdu jest kolacja), opieka wychowawców, zajęcia językowe z lektorem, udział w programie edukacyjno – krajoznawczym, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Obóz językowy dla uczniów szkół polonijnych dofinansowany jest ze środków Senatu RP.

Organizator:

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”
Oddział w Krakowie
Rynek Główny 14, 31-008 Kraków
tel./faks 48 12 422 43 55
e-mail: biuro@swp.krakow.pl
www.wspolnota-polska.krakow.pl

Źródło: pmkwiesbaden.fora.pl/a/a,21.html